Народен Глас

АУУУ ОВА Е ЈАКО, Бугарски „Фокус“ МУ ГО НАЧУКА НА Вилипче ДО ХРАНОПРОВОДОТ : Филип Петровски го снабди целото свое семејство со бугарски пасоши, а потоа ова ГОМЦЕ СКАПАНО ПЛУКА ПО договорот со Бугарија!!!

Борбата против потпишувањето на договорот за добрососедство и пријателство со Бугарија станува бескомпромисна и во неа партијата на Никола Груевски ...

Народен Глас

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЕ Е ОВА ВМРОВСКО РАСИПНИШТВО, КОЈ ДИЛЕТАНТ, КОЈА ПИЈАНДУРА, КОЈА СТОКА : Директорката на домот за деца 11 Октомври сама на себе си давала дополнителен хонорар од 50.000 денари на платата од 60.000 денари, на сметка на домот си купувала накит и алкохол!!!

Како реакција на вчерашната прес конференција на Даниела Рангелова од ВМРО ДПМНЕ, за наводен прогон на вработени во администрацијата, Министерството ...

Народен Глас

ВЛАТЧЕ КЛАТИГЛАВЧЕ ФАТЕН ВО ГОЛЕМА ЛАГА : Лани урлаше зошто не сме доселеле Христијани од Сирија и Египет, сега урла против бегалците?!

Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција оцени дека со новата владина „Стратегија за интеграција на бегалци и странци ...

Народен Глас

ЕКСКЛУЗИВНО : Чавков доживеал срцев удар, Кедев му ставил стент во државна Кардиологија и е префрлен во апартман во Систина

Утрово со брза помош во струмичката болница бил донесен екс директорот на БЈБ, Митко Чавков кој доживеал срцев удар, објави порталот Мактел , ...

Народен Глас

(ВИДЕО) ТОА ШТО ГРУЕВЦИ ГО ИСПУСТИЈА ЗА 11 ГОДИНИ И НЕ ИСПОКАРАА СО СОСЕДИТЕ СЕГА ЗАЕВ ГО ОПРАВА И ЈА ОТВОРА МАКЕДОНИЈА КАКО ДРЖАВА ЗА СЛОБОДНО ДВИЖЕЊЕ НИЗ БАЛКАНОТ И ЕВРОПА : Заев им порача на Босанците дека Македонија и БИХ имаат заедничка стратешка цел, етаблирање и јакнење на двете држави во ЕУ и НАТО!

Делегација на Република Македонија предводена од Претседателот на владата Зоран Заев, денеска е во официјална посета на Република Босна и ...

Народен Глас

ОГРОМЕН СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА : Неквалитетни фалц горива од Албанија се продавале нелегално на македонски бензиски пумпи?!?!

Според некои истражувања, неквалитетните нафтени деривати можат да загадуваат и до 20 пати повеќе отколку стандардните, квалитетни горива. Покрај ...

Народен Глас

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Груевци ќе ПУКНАТ ОД МАКА : Премиерот Зоран Заев пречекан на посетата во Сараево со почесен кордон и највисоки државни почести

Зоран Заев, претседателот на Владата на Република Македонија, пристигна во прва официјална посета на Босна и Херцеговина. На македонскиот премиер на ...

Народен Глас

Бомба на сакам да кажам, Еве зошто СЈО инсистирал на притвор за Јанкуловска: контактирала со функционери од држави во кои може да избега, тврди СЈО и бара Апелација да ѝ одреди притвор!!!

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, обвинета во случајот „Титаник“, пред денешната јавна седница во Апелациониот суд. ...

Народен Глас

(ФОТО)АЗДИЗАНИ и ненаситни копилиња: глејте за што Миленко собира донации, да го брцка мевот и газот по скапи хотели и базени ширум Европа и да пие скапи вина и да јаде козји бутови!!!

Миленко на својот портал ,,Дудинка” собира донации за да може да си ги плати скапите патувања ширум Европа каде ќе може да го луксузира газот и мевот ...

Народен Глас

ГРУЕВЦИ СЕ НЕВЕРОЈАТНИ ПЛАЧКОВЦИ, ИМ ТЕЧЕ НИЗ НОГАВИЦИ ОД АПСААНА : Божиновски – Жими Грујче не сум влијаел врз сведоци и невин сум, ветувам дека редовно ќе се јавувам пред судот САМО ВЕ МОЛАМ НЕ МЕ ПИКАЈТЕ ВО ЗАТВОР!

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, на денешното судење за случајот „Титаник“ рече дека бараат притвор за Кирил Божиновски, пренесе Макфакс . „Поради ...

Народен Глас

Бомба со огромна моќ од Илинденска ББ: Цацко КОНОПИШКИ влегува во Владата, ќе биде надворешен советник на министер без ресор!

Владата извести дека Љупчо Бубо Каров од денеска е надворешен советник на Министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, ...

Народен Глас

(ВИДЕО) Сугарески : ВМРО-вците продолжуваат да ја лажат јавноста, автопатот Демир Капија – Смоквица е стопиран поради столб на МЕПСО од 400 киловолти!

“ Сакам во целост да ги отфрлам грубите лаги и невистини од страна на неспособното и расападнато ДПМНЕ во однос на грубите изнесени информации за ...

Народен Глас

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА СЛУЧАЈОТ ,,ДИВО НАСЕЉЕ” : Обвинетите напаѓачи во судница на неколку рочишта ги барале Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкуловска, Артан Груби и Али Ахмети да сведочат ОТКАКО НЕКОЛКУ ПАТИ СЕ ПОСОЧЕНИ КАКО ДИРЕКТНИ НАРАЧАТЕЛИ НА НАСТАНОТ!

Извор : 24 Вести

Народен Глас

АМАН БЕ КАЉОПО ЗА ТОА ЛИ РИКАШЕ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ГРУЈЧЕ ДО ВЧЕРА?! Гоца Брк и МВРО-ВМРО им дале дипломатски пасоши на Зврлевски, Калиопи, Вангеловски!!!

Никола Груевски, Мартин Протоѓер, Емил Димитриев, Даниела Рангелова, Тони Јакимовски, Илија Димовски, Владимир Пешевски се само дел од лицата кои се ...

Народен Глас

(ВИДЕО)Заев им одржа лекција по економија на домашните компании а потоа им се поклони на работниците од фабриката ,,Санос”

Почитувани присутни, почитувани работници, вработени во Санос, почитувани претставници на капиталот на Санос, За мене е големо задоволство да бидам ...

Народен Глас

« Прва« Претходна1234567Следна »Последна (50)»