Сакам да кажам

Холандија и Франција испраќаат војска да воведат ред на Сен Мартин, Карипскиот остров по Ирма од рај се претвори во кошмар

Повеќе од 1.100 полицајци и војници пристигнаа на карипскиот остров Сен Мартин и на соседната француска територија Сент Бартс, кадешто со помош на ...

Сакам да кажам

Добра е сигнализацијата, странците се губат оти возат со навигација, велат од државни патишта по сообраќајката на новиот автопат кај Демир Капија

Странци залутуваат и возат по новиот автопат Демир Капија-Смоквица кој сѐ уште не е пуштен во употреба и се жалат дека патот е лошо обележан. ГПС ...

Сакам да кажам

На овие прекрасни планини, ѓубрето што ќе си го донесете, потоа треба и да си го однесете, вели британскиот амбасадор Чарлс Гарет

Иако имаа можност до планинскиот врв Мусици ( 1788 мнв) да се искачат со теренско возило, британскиот абасадор Чарлс Гарет и неговиот син Вилфрид ...

Сакам да кажам

Карпошова платформа пред локалните избори за заштита на парковите од градба како услов за поддршка на кандидатите за градоначалник на општина Карпош

Платформа со триесетина барања со кои Карпош ќе биде подобро место за живеење, упати граѓанската иницијатива „Ние сме Карпош 4“ до сите кандидати на ...

Сакам да кажам

« Прва« Претходна1234567Следна »Последна (50)»