Макфакс

(ВИДЕО) Заев на свеченоста по повод Денот на албанската азбука: Заеднички го прославуваме зближувањето на две културни традиции

Премиер вечерва имаше свое обраќање на свеченоста по повод одбележувањето на Денот на албанската азбука која се одржа во Битола, градот во кој пред ...

Макфакс

« Прва« Претходна1234567Следна »Последна (50)»