Ахмети: Ќе преговараме со првата партија која доби најмногу мандати (Видео)

MK News
16:11 10 Јан, 2017
Лидерот на ДУИ Али Ахмети за ТВ 21 потврди дека ќе преговара за формирање на нова влада со победничката, односно со партијата која има освоено ...

Вести

Спорт

Сцена

Живот