Зоолошка на -20: Дел од животните уживаат во овој поларен студ

ТВ Нова
14:37 11 Јан, 2017
Зимска идила во скопската зоолошка градина. Сибирските тигри, буфоните, берберските овци, хималајскиот тар уживаат во поларните температури. ...

Најнови видеа

Вести

Спорт

Сцена

Живот